Nadchodzi sprzedaż detaliczna: Gwiazda Gry o Tron spytała Twittera, czy nie powinna długo trzymać Bitcoina.

Wygląda na to, że jesteśmy w tej części Bitcoin bull run, w której gwiazdy chcą się znaleźć na naszej ulubionej pomarańczowej monecie.

Dołączając do wielu innych znanych osobistości, gwiazda „Game of Thrones“ Maisie Williams niedawno zapytał jej zwolenników Twittera, czy powinna kupić wiodącą kryptokurrency.

Aktorka Arya Stark pyta, czy powinna kupić Bitcoin

Williams, aktorka stojąca za „Grą o tron“ Aryi Stark, zapytała dziś prawie trzy miliony jej zwolenników, czy powinna „pójść na długo na bitcoin“.

Sondaż na Twitterze, który zadał to pytanie, ma jak dotąd 80.000 odpowiedzi: 60% mówi, że powinna kupić BTC, reszta mówi, że nie powinna.

Zarówno jej fani, jak i członkowie społeczności kryptocurrency odpowiedzieli na tweeta.

Barry Silbert, dyrektor generalny Digital Currency Group, powiedział Williamsowi, by „sprawdził Grayscale“, zarządzającego cyfrowym funduszem aktywów. Zabawne w tym komentarzu jest to, że w świecie „Gry o Tron“ istnieje choroba zwana Greyscale.

Inni w kosmosie wyrazili podobny entuzjazm.

Niektórzy z jej fanów zareagowali jednak z dezorientacją. Niektórzy twierdzili, że Bitcoin jest „zła dla planety“, podczas gdy jeden z jej fanów powiedział, że myśleli, iż krypto waluta jest tylko „memem“.

Komentarz Williamsa na temat Bitcoin’a pojawił się wkrótce po tym, jak inne gwiazdy z listy A także wyraziły swoje zainteresowanie tą monetą.

Emerytowany raper „Logic“ dokonał „dużej inwestycji“ w BTC na początku tego miesiąca, co ogłosił na Twitterze.

A kilka dni wcześniej, Kanye podwoił swoją miłość do Bitcoin w wywiadzie dla Joe Rogana.

Sprzedaż detaliczna nadchodzi

Niezależnie od tego, czy Williams kupi Bitcoina, czy nie, jedno jest pewne: po prostu wystawił setki tysięcy, może nawet miliony, na rynku kryptokurrency.

Jak wcześniej informował CryptoSlate, trwający obecnie zlot Bitcoinów do prawie 17.000 dolarów został oparty na wolumenach instytucjonalnych, przy niewielkim zainteresowaniu ze strony inwestorów detalicznych. Zamiast inwestorów mamowych i popowych kupujących krypto walutę, to firmy takie jak Stone Ridge Asset Management i MicroStrategy oraz inwestorzy tacy jak Stan Druckenmiller kupują Bitcoin.

Z uwagi na to, że inwestorzy detaliczni doprowadzili rajd w 2017 r. do osiągnięcia poziomu 20 000 dolarów, obecny brak zainteresowania detalistów BTC oznacza, że z boku jest duża ilość kapitału, który mógłby wejść na rynki krypto walutowe z pomocą gwiazd takich jak Williams.